Planujesz założenie swojej pierwszej strony internetowej? Poniżej znajdziesz porady dla każdego, kto zaczyna swoją przygodę ze stworzeniem stron www. Może się ten temat wydawać przerażający i kompletnie nieznany, dlatego wychodzimy z pomocą, chcąc dokładnie wyjaśnić na czym to wszystko polega. Wbrew pozorom to wcale nie jest takie straszne – trzeba tylko znać odpowiednie ścieżki tej jakże fascynującej drogi.

Jak stworzyć stronę www?

zakładanie strony www

Stworzenie strony www w teorii wydaje się być bardzo skomplikowane. Wręcz niewykonalne, jeżeli nie ma się wiedzy na temat kodowania i programowania. Nic bardziej mylnego! Obecnie istnieje

wiele narzędzi do tworzenia i zarządzania stronami www, które zostały zaprojektowane w sposób, aby każdy mógł z nich korzystać. Ze wszystkich dostępnych narzędzi my osobiście polecamy system WordPress.

Dlaczego właśnie WordPress? Jego popularność i powszechność wynika z tego, że jest łatwy w obsłudze, a co więcej – jest darmowy. Na początku służył głównie do tworzenia i prowadzenia blogów, ale z czasem stał się bardziej zaawansowany. Dzisiaj można na nim tworzyć profesjonalne witryny, w tym również sklepy internetowe.

WordPress jest idealny dla osób, które zaczynają swoją przygodę ze stworzeniem stron www. Posiada tysiące darmowych szablonów i wtyczek (pomocnych rozszerzeń i aplikacji poprawiających jakość prowadzenia strony), z których można korzystać do woli bez ogromnej znajomości języka oprogramowania.

Zainstalowanie Worpressa jest bardzo intuicyjne. Trzeba tylko zwrócić uwagę na wybór hostingu. Instalacja szablonów, dodawanie stron, wpisów czy wtyczek to praca kilku kliknięć. Wszystko jest jasno opisane w minimalistycznym i czytelnym interfejsie, w którym ciężko jest się pogubić.

Jak promować stronę www?

Posiadanie strony internetowej to jedno. Aby miała jakąkolwiek konwersję i popularność, musi być odpowiednio wypromowana. Należy to robić systematycznie, ponieważ tylko w ten sposób zadba się o jej ruch i użytkowników (tych starych, jak i nowych). Promowanie strony www można robić na wiele sposobów. Pierwszorzędną rzeczą jest jej zawartość. Treść musi być dobrej jakości i na temat, a przede wszystkim – oryginalna. Powielanie istniejącej treści bez jakiejkolwiek zmiany własnej jest bardzo źle odbieranie przez użytkowników oraz przez Google.marketing internetowy

Inną popularną metodą promocji strony www jest korzystanie z mediów społecznościowych. Obecnie to one są jednym z głównych nośników informacji i interakcji międzyludzkich. Posiadanie konta na Facebooku, Twitterze czy Instagramie, ze wszystkimi naszymi danymi to kolejna droga dla użytkowników do dotarcia do Twojej strony. Należy jednak pamiętać, że muszą być one prowadzone tak samo intensywnie i regularnie, jak Twoja główna strona. To jest dobra okazja do poznania bliżej swoich użytkowników. Odpowiadanie na ich pytania, wdawanie się w konwersację i publikowanie postów (np. zdjęć) nieco zmniejszy tą niewidzialną „ścianę”, która dzieli Ciebie od nich. Tak teraz funkcjonują wszystkie największe firmy – Ty też możesz!

Na promocję strony wpływa również blog firmowy. Można go założyć zarówno na stronie, jak i na innej domenie – decyzja zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Blog tematyczny to nic innego, jak kolejna forma urozmaicenia treści. Może być w formie poradnika – dowiedz się, czego najczęściej użytkownicy chcą się od Ciebie dowiedzieć (tego typu informacje można łatwo znaleźć w mediach społecznościowych!) i napisz o tym niedługie artykuły. Warto to robić jak najczęściej (a przynajmniej dwa razy w miesiącu), żeby blog był „żywy” i widoczny.

Dobrze jest też zainwestować w kampanię AdWords. Są to linki sponsorowane, które potrafią bardzo pomóc w rozbudowaniu ruchu na stronie. O jakości kampanii świadczy przede wszystkim Twój budżet i wiedza na temat AdWords. Każdy błąd może być ryzykiem utraty lub zmarnowania pieniędzy, dlatego najlepiej jest to zlecić specjalistom w tej dziedzinie.pozycjonowanie stron www

Tym sposobem przechodzimy do ostatniej metody promowania strony – Pozycjonowanie. SEO to jedna z najskuteczniejszych metod promocji, ponieważ umożliwia wypozycjonować witrynę na wysokie pozycje wyszukiwarek internetowych. Liczne badania udowodniły, że użytkownicy, szukając w internecie konkretnych usług, wchodzą najczęściej na pierwsze trzy wyniki. Będąc na szczycie Google masz większe szanse na zdobycie nowych klientów, co przekształca się na większe zyski. Pozycjonowanie to długotrwały i czasochłonny proces, dlatego często się zaleca zatrudnienie agencji SEO.

W kwestii pozycjonowania jesteśmy ekspertami – Firma M40.pl jest zawsze do dyspozycji i chętna do współpracy. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z nami, zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego. Jesteśmy też dostępni pod telefonem i mailowo.

Zobacz też:

Strony internetowe Poznań