Często zgłaszający się do nas klienci pragnący stworzyć swoją wymarzoną stronę internetową pytają nas jak powinna wyglądać taka witryna. Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle złożona, dlatego nie można tu zawrzeć szablonowej recepty. Strony internetowe to temat szeroki jak Wielki Kanion i głęboki jak Jezioro Bajkał jednak postaramy się znaleźć kilka punktów szczególnych, które mogę być drogowskazem dla naszego celu, jakim jest idealna strona internetowa.

Skuteczne UX na stronie

ux na stronieKwestie związane z User Experience są niezwykle często pomijane zarówno przez web deweloperów jak i właścicieli stron. Strona ma jednak za zadanie przede wszystkim być wsparciem dla prowadzonej działalności. Czasami ma być to wizytówka zapraszająca klientów do pozostawienia swoich danych kontaktowych, w innym przypadku nadrzędnym celem jest sprzedaż konkretnego produktu ze sklepu internetowego. UX to bezpośrednie uczucia użytkownika, który odwiedza witrynę. Jeżeli więc odczucia te są negatywne, to nie przekujemy tego jakąkolwiek konwersje. Rachunek jest tutaj prosty – jeżeli zaczniesz budowę strony z myślą o klientach to możesz osiągnąć zamierzony cel sprzedażowy szybciej niż myślisz.

Marketing stron www

reklama internetowaW parze z dobrze wykonaną stroną internetową powinny iść działania zewnętrzne z zakresu promocji witryny. Do wyboru mamy tu wiele rozwiązań. W dzisiejszym marketingu internetowym ważne jest to aby korzystać z wielu metod zwiększenia widoczności i ruchu na stronie. Każdą stronę należy dobrze zoptymalizować pod kątem SEO. Daje to bezpośrednie przełożenie na pozycje w organicznych wynikach wyszukania. Poza kwestiami związanymi z optymalizacją warto także pozyskiwać dobrej jakości, tematyczne odnośniki prowadzące bezpośrednio do naszego portalu. Wzmocni to przede wszystkim siłę strony w wyszukiwarce oraz zapewni jej wyższą wiarygodność. Nie możemy zapominać także o płatnych działaniach z zakresu PPC. Tu przed nami staje reklama w formie Google Adwords. Płacenie za każde kliknięcie nie jest na początku zachęcającym układem, jednak jeżeli nasza kampania jest tu dobrze dobrana to nie pożałujemy wydanych pieniędzy. Ostatnim z ważnych działań marketingowych w sieci jest skuteczna działalność w mediach społecznościowych. Social Media można prowadzić bez kosztowo jednak przy dodatkowej reklamie płatnej w ich ramach możemy liczyć na realny sukces.

Wygląd i budowa strony internetowej

tworzenie stronW tym punkcie w zasadzie wiążą się dwa poprzednie punkty. Wygląd strony musi być z jednej strony nastawiony na pozytywne odczucia internautów, z drugiej zaś wytyczne SEO nakazują wręcz to aby strona była możliwie jak „najlżejsza” – czyli nie posiadał zbyt bardzo rozbudowanego kodu względem treści i nie posiadała obciążających ją elementów. W związku z tym często musimy zrezygnować z niezwykle barwnej i interaktywnej koncepcji graficznej na rzecz prostej i czytelnej strony. Zrzucenie balastu ze strony nie oznacza jednak, że mamy zapomnieć o wszystkich efektownych elementach serwisu. Wszystko co robimy musi być bowiem dostosowane do głónego celu – jakim jest konwersja w postaci czystych zysków. Ważmy zatem rozsądnie między wyglądem i efekciarstwem a prostotą i solidnością.

Optymalna treść

content marketingMówiliśmy o kwestiach związanych z elementami technicznymi oraz promocją witryny. Pora aby wziąć na warsztat treść strony. Bez treści nie ma strony. Bez treści mamy pustą kartkę, która jakkolwiek byłaby kolorowa i świecąca to i tak pozostaje zazwyczaj nieczytelna. Słowa zapisane w akapitach i nagłówkach stron to jej dusza. Ważne by content zawarty na witrynie odnosił się do przedmiotu działalności właściciela witryny lub celu w jakim została ona przez niego utworzona. Jak zatem tworzyć dobrą treść? Treść powinna być przede wszystkim unikalna, interesująca i wyczerpująca dany temat. Styl pisania tekstów powinien być jednolity dla całej witryny. Warto pamiętać o tym, że na treści zależy nam szczególnie bo to właśnie w poszukiwaniu jej, sieć przemierzają dzisiejsi internauci. Oczywiście, treścią może być również infografika czy film jednak obecnie powinno być to dopełnienie tekstu pisanego.

Współpraca ze specjalistami

web dewelopersWarto pamiętać jednak, że tworzenie stron internetowych to proces żmudny i wymagający specjalistycznej wiedzy. Warto zatem zaufać w tym przypadku doświadczonym specjalistą, którzy stworzą nam daną stronę i sprawią, że za pośrednictwem zainstalowanego CMS-a będziemy mogli bez programistycznych umiejętności swobodnie wprowadzać własną treść na stronie. Jeżeli jeszcze nie wiesz jak stworzyć własną stronę internetową to zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na:

Strony www Poznań

Zaufaj nam bo naprawdę warto!