Wysoka lokata w wyszukiwarce internetowej to niepodważalny znak wiarygodności firmy. Zdecydowana większość internautów obdarza wyszukiwarki wysokim zaufaniem i uważa, iż firmy znajdujące się na czele wyników są godne zaufania. W praktyce oznacza to, iż wysoka pozycja firmy w bezpośredni sposób przekłada się na przekonanie o wiarygodności samej firmy i świadczonych przez nią usług. Zatem wysoka pozycja pomaga osiągnąć renomę i dobre opinie. Agencja interaktywna M40 od ponad 10 lat dba o skutecznie pozycjonowanie swoich klientów w Szczecinie.

Jakie korzyści przyniesie Twojej firmie skuteczne pozycjonowanie?

pozycjonowanie 6Pozycjonowanie stron internetowych to jedno z najpopularniejszych haseł związanych z promocją danej firmy w Internecie. To niezwykle popularne wyrażenie jest odmieniane przez wszystkie przypadki i pojawia się przy niemal każdej okazji – bez względu na wielkość, zasięg czy branżę danego przedsiębiorstwa. W tym miejscu warto odpowiedzieć na pytanie – czym właściwie jest owo pozycjonowanie?

Otóż to tajemniczo brzmiące słowo oznacza wszelkie działania, które mają na celu doprowadzenie strony internetowej do jak najwyższej pozycji w wyszukiwarce. I tutaj pojawia się kolejne pytanie – czy pozycjonowanie stron internetowych przynosi korzyści adekwatne do poniesionych kosztów? Dzisiaj nie ma już chyba osoby, która wątpiłaby w zalety tego procesu. Tym bardziej, iż korzyści wynikające z takich działań są bardzo wymierne.

Generowanie ruchu na stronie

Stworzenie strony internetowej to podstawa do zaistnienia w sieci. Jednak nawet najbardziej atrakcyjna, funkcjonalna i użyteczna witryna nie zdobędzie popularności w Internecie jeżeli nie będzie w nim widoczna. Co gorsze – nawet najlepsza strona internetowa może nie doczekać się odwiedzających. Dlaczego?

Otóż wszelkie przeprowadzone badania w zakresie preferencji internautów jednoznacznie udowodniły, iż statystyczny użytkownik sieci przegląda maksymalnie kilka stron wyszukiwarek. Zatem znalezienie się na wysokich pozycjach to gwarancja zwiększonego ruchu na stronie. A większa liczba odwiedzin to szansa na pozyskanie klientów. Nawet jeżeli internauta nie zdecyduje się na zakup podczas pierwszego kliknięcia, to istnieje duża szansa na to, iż za jakiś czas powróci na stronę z konkretnym zamiarem kupna.

Pozyskiwanie klientów i zwiększanie sprzedaży

Wysoka pozycja strony internetowej w wyszukiwarce to gwarancja dotarcia do szerokiego grona odbiorców. I chociaż w niektórych przypadkach pozycjonowanie stron internetowych może generować tak zwany sztuczny ruch (oparty na klikaniu bez zamiaru kupna), to jednak zdecydowana większość odwiedzających jest zainteresowana konkretnymi towarami bądź usługami. A każda osoba wchodząca na daną stronę to potencjalny klient – obecny lub przyszłościowy. Zwiększony ruch na stronie i pozyskiwanie potencjalnych klientów niemal zawsze przekłada się na zwiększenie sprzedaży – zwłaszcza wtedy, gdy dana witryna jest przejrzysta, użyteczna i odpowiadająca wymaganiom użytkowników.

Pozycjonowanie strony = zwiększenie rozpoznawalności firmy

Seo SzczecinPozycjonowanie stron internetowych to doskonały sposób na zwiększenie rozpoznawalności firmy. Ciągłe pojawianie się na wysokich pozycjach w wyszukiwarkach powoduje, iż dane przedsiębiorstwo (w tym jego nazwa, logo czy dane teleadresowe) są zapamiętywane i rozpoznawane przez coraz większą liczbę internautów. W ten sposób firma traci swoją anonimowość i staje się rozpoznawalnym podmiotem. Ma to niebagatelny wpływ na jej popularność, która zazwyczaj przekłada się na generowanie zysków.

Pozycjonowania stron internetowych Szczecin

Wśród pozostałych korzyści płynących z pozycjonowania stron internetowych można wymienić:

  • dotarcie do ściśle określonej grupy docelowej (dzięki pozycjonowaniu na konkretne frazy),
  • możliwość rozwoju biznesu w wymiarze globalnym (Internet nie zna granic),
  • wyprzedzenie konkurencji czy zwiększenie konwersji (zwłaszcza w przypadku sklepów internetowych).

Tak naprawdę trudno wymienić wszystkie zalety wynikające z pozycjonowania. Jedno jest pewne – zainwestowanie w pozycjonowanie witryny to niezbędna i bardzo opłacalna inwestycja. Jeśli Szczecin jest miastem z którego działasz, skontaktuj się z nami, a doradzimy jak kompleksowo zająć się pozycjonowaniem Twojej firmy.

Źródło: https//minicrm.pl/blog/7-korzysci-pozycjonowania-strony-internetowej/

 

Szczecin – Więcej niż pozycjonowanie stron

szczecin_pozycjonowanie_05Szczecin to stolica i zarazem największe miasto Województwa Zachodniopomorskiego. Z pewnością nie wszyscy wiedzą, ale Szczecin jest trzecim miastem w kraju pod względem powierzchni 300,55 km² oraz siódmym patrząc na liczbę mieszkańców.

Szczecin, w chwili obecnej, to przede wszystkim ośrodek gospodarczy regionu. Wynika to z przygranicznego położenie oraz bliskość Morza Bałtyckiego. Akwen jest dostępny dla Szczecina przez Żeglowną Odrę oraz szczeciński Zalew. W mieście pracuje kilkanaście tysięcy osób. Port morski nie dość, że zajmuje się obsługą armatorów z całego świata to jeszcze jest to port macierzysty dwóch przedsiębiorstw żeglownych (Euroafrica i Polska Żegluga Morska). Dodatkowo Szczecin jest również siedzibą dla innych firm mających związek z gospodarką morską.

Ponadto miasto jest dużym ośrodkiem turystycznym, w którym mamy do czynienia dużą liczbą zabytków. Biorąc pod uwagę ochronę prawną, możemy powiedzieć o ok. 270 zabytkach nieruchomych w obrębach miasta.

szczecin_pozycjonowanie_04Również osoby, które bardziej niż zabytki cenią zieleń miejską, nie mogą narzekać. Szczecin to miasto z dużymi skupiskami zieleni miejskiej. Szczególnie okazały jest Park Kasprowicza. Jest to największy oraz jednocześnie najpopularniejszy park (jego lokalizacja to wzniesienie i stok Doliny Niemrzyńskiej łącznie z jeziorem Rusałka).

Jeśli zainteresował Cię temat pozycjonowania stron i działasz w Szczecinie, skontaktuj się z nami, a nasz lokalny przedstawiciel postara się odpowiedzieć na wszelkie pytania.