Jesteśmy agencją interaktywną, która od 10 lat pozycjonuje firmy z Rzeszowa i całej Polski. Rozumiemy jak ważna jest elastyczność w doborze odpowiednich rozwiązań. Pozycjonowanie stron to proces, który trzeba odpowiednio przeanalizować i wyznaczyć najlepszą strategię. Nie wszystko da się zamknąć w schematy. Jeśli interesuje Cię pozycjonowanie stron w Rzeszowie zaufaj Grupie M40.

Etapy procesu pozycjonowania stron internetowych

Pozycjonowanie stron internetowych to określony proces, którego celem jest umieszczanie danych witryn na jak najwyższych pozycjach w wyszukiwarkach internetowych. Takie działania przynoszą rezultaty w postaci zwiększonego ruchu na stronie, rozpoznawalności danej firmy, budowania zaufania, pozyskiwania klientów i zwiększania sprzedaży. Jednak aby owe działania były efektywne i skuteczne, to muszą być przeprowadzone w odpowiedni sposób. Dlatego też każde pozycjonowanie stron internetowych powinno składać się z kilku niezbędnych etapów.

Audyt

Pierwszym krokiem w pozycjonowaniu strony internetowej – bez względu na jej tematykę i branżę – powinno być przeprowadzenie tak zwanego audytu SEO. Czym jest ów audyt? Otóż jest to szczegółowa i bardzo dogłębna analiza danej witryny internetowej, która pozwala na przyjrzenie się budowie i funkcjonowaniu danej strony oraz wychwycenie ewentualnych błędów czy niedociągnięć. Elementy oceniane w audycie to między innymi:

agencja interaktywnasprawdzenie zawartości witryny pod kątem unikalności,

– sposób zastosowania słów kluczowych,

– budowa adresów URL,

– sposób ustawienia przekierowań na stronie,

– rozmieszczenie tak zwanych nagłówków wartościujących,

– funkcjonalność i przejrzystość witryny.

Równie ważne w funkcjonowaniu sprawdzanej strony internetowej jest szybkość jej działania oraz dostosowanie do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Niezwykle istotnym aspektem takiego audytu jest to, aby zawierał on rekomendacje i propozycje zmian, które przyczynią się do skutecznego pozycjonowania danej strony. Rzetelny i wnikliwy audyt to klucz do sukcesu.

Optymalizacja strony internetowej

rzeszów rynekNiezbędnym elementem pozycjonowania strony internetowej jest jej zoptymalizowanie pod kątem wyszukiwarek. W tym przypadku należy optymalizować treść, grafikę, słowa kluczowe, kody i linki wewnętrzne. Równie ważne jest szybkie ładowanie witryny oraz możliwość jej wyświetlania nie tylko na ekranach komputerów, ale także tabletów lub smartfonów. W tym przypadku działania optymalizacyjne powinny być wykonane i wdrożone przez programistów, którzy wykonywali daną stronę internetową. Takie rozwiązanie ma podstawową zaletę – twórca strony ma na jej temat największą wiedzę. Poza tym wiele działań optymalizacyjnych wymaga skomplikowanych prac programistycznych, które wymagają odpowiednich umiejętności.

Linkowanie

Podstawowym działaniem w ramach pozycjonowania witryny jest zdobywanie wartościowych linków, czyli tak zwany link buliding. Ich ilość oraz jakość jest w głównej mierze uzależniona od posiadanego budżetu, który można przeznaczyć na pozycjonowanie strony internetowej. Sposobów na zdobycie linków jest co najmniej kilka. Do najważniejszych można zaliczyć katalogi firm i stron, dedykowane zaplecze SEO, artykuły sponsorowane, blogi, presellpages, posty na forach dyskusyjnych, media społecznościowe czy komentarze pod artykułami. W przypadku zdobywania linków należy wystrzegać się SWL (czyli Systemu Wymiany Linków), który polega na kupowaniu, spamowaniu lub wzajemnej wymianie linków. Takie działania są uznawane przez Google za naruszanie wytycznych.

pozycjonowanieBardzo ważnym elementem każdego pozycjonowania stron internetowych jest analizowanie wszelkich działań. Analizy  powinny być przeprowadzane regularnie i systematycznie, przez cały okres trwania umowy. Wszelkie działania związane z pozycjonowaniem wymagają ciągłego monitoringu. Stały nadzór pozwala nie tylko wychwytywać ewentualne błędy, ale także poszukiwać coraz to nowych rozwiązań. Dzięki temu pozycjonowanie będzie skuteczne i dostosowane do zmieniających się warunków.

Źródło: http://marketingwsieci.pl/pozycjonowanie-sklepu-internetowego/

W M40 staramy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych partnerów. Działamy precyzyjnie i etapami budujemy pozycję ich stron.  Jeśli  zainteresował Cię temat pozycjonowania i jesteś mieszkańcem Rzeszowa lub okolic skontaktuj się z naszym przedstawicielem regionalnym.  Postaramy się aby tematy związane z pozycjonowaniem przestały być dla Ciebie czarną magią.

Rzeszów – miasto, które zachwyca historią i nowoczesną technologią

rzeszów pozycjonowanie stronJak wskazują badania archeologiczne, początki osadnictwa na terenie Rzeszowa sięgają czasów neolitu. Miasto zachwyca jednak nie tylko bogatą historią. Fascynuje swoją geologią. Położone na pograniczu Pogórza Karpackiego i Kotliny Sandomierskiej, na styku dwóch jednostek tektonicznych, płaszczowiny skolskiej i zapadlisku przedkarpackim czaruje bajkowym ukształtowaniem terenu.

W obrębie miasta znajduje się Rezerwat Przyrody Lisia Góra, a także Ścieżka Przyrodnicza im. Władysława Szafera. Można tam zobaczyć różnorodne gatunki ptaków – łabędź niemy, gawron, mewa śmieszka; zwierząt – zając szary, sarny europejskie, a także bogaty drzewostan – orzech czarny, topolę, dąb, graby wierzby płaczącej i wiele innych.

Rzeszów słynie z międzynarodowego portu lotniczego oraz Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego. Jako znaczący ośrodek przemysłowy w kraju ściśle związany jest z produkcją sprzętu domowego, z przemysłem lotniczym, spożywczym i maszynowym, a także branżą farmaceutyczną i IT.

Co warto zobaczyć w Rzeszowie

Miasto jest gospodarzem Europejskiego Stadionu Kultury, a także licznych festiwali. Posiada modernistyczny gmach Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego. Dysponuje również Halą Podpromie, która jest jednym z największych w kraju obiektów sportowo-widowiskowych.

Wśród licznych zabytkowych budowli najatrakcyjniejszymi są gotycki Kościół Farny pw. św. Wojciecha i Stanisława oraz otoczony czworobokami kamiennych fortyfikacji z wydłużonymi bastionami na narożach Zamek Lubomirskich. Wśród budowli architektonicznych na szczególną uwagę zasługuje również Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Kościół Świętego Krzyża, a także budynki otaczające Rzeszowski Rynek, który stanowi niezaprzeczalną wizytówkę miasta.Ciekawą atrakcją dla dzieci jest Muzeum Dobranocek.

Jeśli zainteresował cię temat „Pozycjonowanie Rzeszów” zapraszamy do kontaktu z naszym lokalnym konsultantem M40, który postara się wyjaśnić wszelki wątpliwości.

Pozycjonujemy na terenie całego kraju, w tym również w Zakopanem. Zapraszamy na naszą stronę każdego, kto chce się dowiedzieć, jak wygląda pozycjonowanie stron w mieście Zakopane.