Pozycjonowanie stron internetowych to nie tylko nasza profesja lecz przede wszystkim pasja. To właśnie dzięki temu, ze jesteśmy pasjonatami branży SEO prowadzimy prace nad stronami z różnych regionów Polski – w tym także z Płocka.

Efektywna optymalizacja, czyli jeden z warunków skutecznego pozycjonowania strony internetowej

pozycjonowanie płockPozycjonowanie stron internetowych opiera się na kilku podstawowych działaniach – pozyskiwaniu linków (tak zwany link building), tworzeniu wartościowych treści w ramach content marketingu oraz odpowiednim optymalizowaniu strony internetowej pod kątem wyszukiwarek. I właśnie to ostatnie zadanie uchodzi za jedno z najważniejszych. Co więcej – bez właściwego zoptymalizowania witryny nie można jej wypozycjonować w skuteczny i efektywny sposób. Dlatego pozycjonowanie stron internetowych powinno rozpoczynać się od czynności optymalizujących daną stronę. Czym jest optymalizacja? Mówiąc najogólniej jest to takie dostosowanie danej witryny, aby mogła być ona odnaleziona przez użytkowników za pomocą określonej wyszukiwarki internetowej. Bez niej nie da się osiągnąć sukcesu. Optymalizować można wiele elementów strony – treści, grafikę, kody czy słowa kluczowe.

Optymalizowanie słów kluczowych

Pozycjonowanie stron internetowych wymaga zastosowania wybranych słów kluczowych. A ponieważ nie należy stosować ich w nadmiarze, to dobrym rozwiązaniem jest ich zoptymalizowanie. W tym przypadku warto skupić się na słowach, które są niezbyt ogólne, najbardziej istotne dla danej strony, odzwierciedlające specyfikę witryny, konkurencyjne, unikalne i niezbyt długie. Optymalizowanie słów kluczowych pozwoli dobrać je w taki sposób, aby stanowiły skuteczne narzędzie w procesie pozycjonowania.

Optymalizowanie treści

płock foto 01Efektywne pozycjonowanie stron internetowych w dużej mierze zależy od samej treści umieszczonej na danej witrynie. W tym przypadku ważne elementy to:

 • unikalność (niedozwolone jest kopiowanie treści z innych witryn),
 • wartość merytoryczna (treści muszą być użyteczne dla użytkownika),
 • zgodność z tytułem strony,
 • zastosowanie nagłówków i wyróżników (które zwiększają czytelność strony),
 • obecność słów kluczowych, na które dana witryna będzie pozycjonowana.

W przypadku obecności słów kluczowych w umieszczonych na stronie treściach należy zwrócić uwagę na to, aby stosować je z pewnym umiarem. Zdecydowana większość specjalistów SEO podkreśla, iż frazy pozycjonowane nie powinny przekraczać 5% całego tekstu. Równie istotna jest kolejność – największą wartość mają te, które są umieszczane w początkowych fazach tekstu.

Optymalizowanie grafiki

Niezwykle istotnym elementem procesu pozycjonowania jest zoptymalizowanie grafiki obecnej na danej witrynie internetowej. Tutaj działania optymalizacyjne mogą być prowadzone zarówno pod kątem wagi plików, jak i zapisu grafiki na stronie bez stratnej kompresji. Najbardziej skuteczne działania optymalizacyjne to:

 • przycinanie obrazów do niezbędnej wielkości,
 • modyfikowanie rozmiarów plików graficznych (do wymogów wyszukiwarek),
 • dostosowywanie ramek i tła na potrzeby wyszukiwarek,
 • używanie formatu PNG (o ile jest to możliwe),
 • łączenie grafik,
 • kompresowanie obrazów.

Niezwykle ważną czynnością z punktu widzenia optymalizacji jest dodawanie opisów nad lub pod zdjęciami. Są one szukane przez roboty sieciowe, co znacznie podnosi skuteczność pozycjonowania.

Optymalizowanie kodów

płock widok wisłaDobrze przeprowadzony audyt SEO (który powinien być początkiem każdych działań w ramach pozycjonowania) w większości przypadków zawiera wytyczne odpowiedniego zoptymalizowania kodów strony internetowej. Niezwykle ważne elementy to: objętość kodu oraz konfiguracja połączeń (co wpływa na szybkość ładowania się strony), hierarchia nagłówków, dane na temat witryny zawarte w kodzie, hiperłącza i walidacja (co ma wpływ na wyszukiwanie strony przez wyszukiwarki) oraz zgodność ze standardami W3C (które odpowiadają za prawidłowe wyświetlanie i dostępność dla wszystkich użytkowników). Zoptymalizowanie kodów sprawi, iż roboty sieciowe będą widziały witrynę pod jednym adresem URL i nie będą miały problemów z poruszaniem się po niej.

Ważnym etapem optymalizacji strony internetowej jest zadbanie o prawidłowość linków wewnętrznych. Według sztuki pozycjonowania powinny być one w formie tekstowej i nie mogą prowadzić do stron z błędami lub zupełnie pozbawionych treści. Efektywne zoptymalizowanie strony internetowej sprawi, iż będzie ona przyjazna nie tylko dla robotów, ale także użytkowników. A bez rzetelnych działań w zakresie optymalizowania nie można przejść do kolejnego etapu, czyli pozycjonowania.

Płock – miasto z historią

Płock jest miastem położonym w centrum Polski, na terenie województwa mazowieckiego, około 110 kilometrów od Warszawy. Płock znajduje się na pograniczu Kotliny Płockiej oraz Pojezierza Dobrzyńskiego. Opisywane miasto jest wyjątkowe, ze względu na swoje usytuowanie – znajduje się na stromej skarpie liczącej 52 metry wysokości, która zwana jest Wzgórzem Tumskim. Ze wspomnianej skarpy rozciąga się urokliwy widok na Wisłę, która w tym miejscu ma około 1,5 km szerokości. Miasto Płock zamieszkuje około 123 tysięcy ludzi. Warto wiedzieć, że największą populację Płocka odnotowano w 1998 roku – według danych GUS było to 131 011 mieszkańców.

Płock w ujęciu architektonicznym

W Płocku znajdują się wyjątkowo interesujące obiekty architektoniczne, takie jak między innymi Bazylika Katedralna, która została wzniesiona w 1144 roku. Od tego czasu była wielokrotnie przebudowywana, ale mimo tego nadal zachowuje swój romański charakter. Innymi wartymi zwiedzenia obiektami są Zamek Książęcy z XIV wieku, który kilkaset lat później został przebudowany na opactwo benedyktynów oraz Świątynia Miłosierdzia i Miłości – katedra mariawicka wzniesiona w latach 1911-1914.

 

Źródło:

Portal integracyjny Płock

Zainteresowanych zapraszamy także do zapoznania się z tematem „Pozycjonowanie stron w Olsztynie„.