Każda poważna firma zajmująca się pozycjonowaniem powinna zainteresować się obszarem Trójmiasta. Już od wielu lat  M40 świadczy swoje usługi dla firm z tego obszaru. Gdańsk jest miastem portowym znajdującym się nad Morzem Bałtyckim. Leży u ujścia rzeki Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską (Pobrzeże Gdańskie). To niewątpliwie centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej części kraju.

Miasto z morza…

Pozycjonowanie Gdańsk

Gdańsk jest stolicą województwa pomorskiego i archidiecezji gdańskiej. Mieści się tam również prawosławna diecezja białostocko-gdańska. W Gdańsku mieszka prawie 457 tysięcy osób. Pod względem liczby ludności miasto to zajmuje szóste miejsce w Polsce. Szóste jest też pod względem powierzchni – zajmuje łącznie 261,96 km2. Wraz z Gdynią i Sopotem tworzy słynne Trójmiasto.Gdańsk to jedno z najstarszych miast w kraju. Jego historia liczy ponad 1000 lat. Gdańsk ma wartościowe zabytki architektury. Działa tam wiele ważnych instytucji i placówek kulturalnych. To miasto królewskie i hanzeatyckie, które dawniej było najbogatsze w Rzeczpospolitej. Pierwsza wzmianka na jego temat datowana jest na rok 997. Tę datę uznaje się zresztą najczęściej jako początek dziejów miasta. Wiadomo jednak, że już w VII wieku znajdowała się tam osada rybacka. To w Gdańsku rozpoczęła się druga wojna światowa, po tym jak Niemcy zaatakowali wojskową placówkę Westerplatte. W tym mieście miał miejsce również początek upadku komunizmu w Europie. W Gdańsku rozgrywane są najważniejsze wydarzenia sportowe w  Polsce i nie tylko.

Gdańsk jako prężny ośrodek turystyczny

Największe atrakcje Gdańska to oczywiście Stare Miasto z pomnikiem Neptuna i dwór Artusa. Niewątpliwym atutem miasta jest bliskość morza oraz doskonałe połączenie z Sopotem i Gdynią. Tworzą one tzw. Trójmiasto. W Gdańsku znajdziemy wiele wspaniałych zabytków z Kościołem Mariackim na czele. Nic więc dziwnego, że latem to „stolicy Pomorza” przybywa bardzo dużo turystów także z zachodniej Europy. Gdańsk jest szczególnie ceniony przez Niemców, którzy najzwyczajniej są w nim zakochani.

Czy warto pozycjonować strony w Gdańsku?

Rzetelne i profesjonalne pozycjonowanie stron internetowych to jeden z podstawowych elementów osiągnięcia sukcesu. Witryna plasująca się w pierwszych wynikach wyszukiwarek to pierwszy krok do wypromowania firmy lub marki, zwiększenia liczby wejść na stronę, zdobycia klientów i podniesienia zysków. Jednak aby działania w zakresie pozycjonowania były skuteczne, to muszą zostać wykonane przez profesjonalistów. I tutaj pojawia się jedno z podstawowych pytań – jak wybrać agencję SEO, aby współpraca z nią spełniła wszelkie oczekiwania? Wbrew pozorom nie jest to zadanie łatwe, gdyż konkurencja w tej dziedzinie jest bardzo duża. Istnieje jednak kilka podstawowych cech, które świadczą o profesjonalizmie i zaangażowaniu takiej agencji.

Czym kierować się przy wyborze agencji SEO?

Jednym z podstawowych kryteriów sprawdzania firmy pozycjonerskiej jest jej staż na rynku. W tym przypadku zasada jest prosta – im dana firma dłużej funkcjonuje w branży, tym jej wiedza i doświadczenie jest większe. Trzeba tutaj pamiętać, iż zasady skutecznego pozycjonowania ulegają ciągłym zmianom, a długi staż firmy świadczy o tym, iż jej pracownicy dostosowują się do nowych wytycznych. Poza tym nie wolno zapominać o tym, że wieloletnie funkcjonowanie na rynku SEO to efekt zadowolonych klientów. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż wiele lat obecności w branży pozwala na ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Zatem można zaryzykować stwierdzenie, iż najlepsze agencje SEO to takie, które mogą pochwalić się co najmniej kilkuletnim stażem w branży pozycjonowania.

Jasne i uczciwe warunki rozliczania

Jednym z podstawowych elementów wiarygodności agencji SEO jest sposób i model rozliczania, który powinien być jasny, przejrzysty i zrozumiały dla klienta. Niedopuszczalne są sytuacje, w której osoba zlecająca pozycjonowanie stron internetowych nie wie, skąd wynikają jej faktury za usługę. Najlepsze firmy pozycjonerskie w większości przypadków oferują model rozliczenia oparty na zasadzie „płatności za efekt”. W praktyce oznacza to, iż klient ponosi koszty jedynie wtedy, gdy podjęte działania przynoszą zamierzone skutki. Ważne w tym przypadku jest to, iż dobra agencja SEO nie boi się takich rozliczeń, gdyż jej pracownicy są pewni swojej wiedzy i skuteczności.

Długość umowy

Pozycjonowanie stron GdańskNie ulega wątpliwości, iż pozycjonowanie stron internetowych jest procesem systematycznym i długofalowym. Jednak długoterminowość nie powinna dotyczyć umowy z agencją SEO. Profesjonalna i znająca swoją wartość firma pozycjonerska proponuje swoim klientom współpracę na partnerskich zasadach. Co to oznacza? Otóż taka agencja szanuje czas oraz pieniądze swoich zleceniodawców i gwarantuje możliwość rozwiązania umowy w przypadku braku zadowalających efektów (na przykład po trzech miesiącach). Należy unikać firm, które oferują roczne bądź dwuletnie umowy, z długim okresem wypowiedzenia i wysokimi karami za zerwanie podpisanego kontraktu.

Działania wspomagające pozycjonowanie

Wyznacznikiem dobrej agencji SEO jest to, iż proponuje ona swoim klientom działania wspomagające proces pozycjonowania. W tym przypadku niezwykle istotną kwestię odgrywa wstępny audyt SEO (który pozwala na szczegółowe i dogłębne przeanalizowanie danej witryny) oraz systematyczne raportowanie, które umożliwia monitorowanie postępów i szybkie reagowanie na ewentualne błędy bądź niedociągnięcia. Decydując się na współpracę z daną firmą warto też zwrócić uwagę na to, czy wykonuje ona działania optymalizujące daną stronę internetową w ramach podpisanej umowy. Czym jeszcze charakteryzuje się dobra agencja SEO? Tutaj warto sprawdzić proponowany model współpracy (na przykład dedykowany opiekun) czy nieprawdziwe obietnice dotyczące zagwarantowania pierwszego miejsca. Nie bez znaczenia są także referencje i opinie, które świadczą o jakości danej firmy. Pamiętajmy – tylko współpraca z profesjonalistami przyniesie efekt w postaci wysokiej lokaty w wyszukiwarkach.

Zobacz Gdańsk z lotu ptaka

Interesuje Ciebie również pozycjonowanie stron w Gdyni? Jeśli tak, to koniecznie odwiedź naszą stronę i dowiedz się więcej o naszej ofercie na terenie miasta Gdynia!