11 października, 2017 pozycjonowanie-stron Brak komentarzy

Skuteczne pozycjonowanie stron w Białymstoku

Znalazłeś nas pewnie wpisując w wyszukiwarkę słowo „pozycjonowanie stron Białystok”. Skoro tak było to wiesz już, że sami potrafimy się wypozycjonować wysoko. Skontaktuj się z nami, a wypromujemy Twoją stronę internetową w sieci.

 

Pozycjonowanie stron – fakty i mity

 

Dobra promocja w internecie to jeden z najważniejszych czynników wpływających na osiągnięcie sukcesu Twojej firmy, którą prowadzisz w mieście Białystok. Odpowiedzialne za to są przede wszystkim agencje SEO, które zajmują się pozycjonowaniem stron internetowych. Pojęcia te są jednak wciąż dość nowe w naszym kraju, przez co z biegiem lat powstało dużo krzywdzących mitów na temat SEO i pozycjonowania. Poniżej obalamy mity, ale i przedstawiamy fakty dotyczące tej dziedziny!

MIT – SEO I POZYCJONOWANIE TO TO SAMO

Wiele osób błędnie zakłada, że oba terminy dotyczą tego samego. Nic bardziej mylnego – SEO jest skrótem od Search Engine Optymization, co oznacza optymalizację strony pod kątem wyszukiwarek. Jest to jeden z elementów, na które składa się pozycjonowanie stron www. Pozycjonowanie natomiast jest serią czynności mających na celu podniesienie popularności danej strony i jej pozycji na liście wyszukiwarek. Robi się to za pomocą marketingu treści, budowaniu linków zwrotnych i oczywiście SEO.

FAKT – ALGORYTM GOOGLE JEST OWIANY TAJEMNICĄ. NAWET DLA AGENCJI SEO

Niestety, ale to prawda. Google skrzętnie ukrywa swój algorytm przed światem, dlatego też agencje SEO tworzą strategie i ustalają, co jest skuteczne badaniami i testami wewnętrznymi. Mówiąc bardziej przyziemnie – robią to metodą prób i błędów. Zwykle kończą się one sukcesem i większość z metod się sprawdza.

MIT – RAZ UZYSKANA POZYCJA W WYSZUKIWARCE ZOSTAJE NA STAŁE

Błąd! Swoją pozycję w Google można stracić bardzo szybko – nawet z dnia na dzień! Nigdy nie ma się gwarancji na to, że będzie się na szczycie na zawsze. Czasem tak się dzieje nie z winy agencji SEO. Trzeba dbać o swoją pozycję non stop, bowiem konkurencja w Białymstoku nigdy nie śpi!

FAKT – CZAS, W JAKIM WCZYTUJE SIĘ STRONA JEST BARDZO WAŻNY

Badanie przeprowadzone przez Google udowodniło, że długo ładująca się strona jest rzadziej odwiedzana przez użytkowników. Nic w tym dziwnego – ludzie są niecierpliwi, zwłaszcza jeśli chodzi o szybkość łącza internetowego. Jeśli strona wczytuje się o te kilka sekund za długo, jest natychmiast zamykana. Google to widzi i w momencie, kiedy to się dzieje nagminnie, automatycznie obniża pozycję takiej witryny w google dla fraz związanych z miastem Białystok. Dlatego tak ważne jest, aby strona nie była przeciążona zbyt ciężkimi danymi.

MIT – MOŻNA KUPIĆ WYSOKIE POZYCJE W GOOGLE

Wielu błędnie uważa, że wyróżnione pierwsze linki w Google to zasługa kupna od nich tak wysokich pozycji. A tak naprawdę to nic innego jak linki sponsorowane, zakupione od AdWords. Jest to opcja szczególnie polecana firmom, które są świeże na rynku i siłą rzeczy nie są w stanie wypromować się na tyle, żeby znalazły się chociaż w pierwszej dziesiątce.

FAKT – JAKOŚĆ TREŚCI JEST BARDZO WAŻNA

Strona pełna ciekawych, oryginalnych treści to to, co Google lubi najbardziej. Należy pisać takie artykuły, żeby odpowiadały na pytania użytkowników, nie powielając przy tym tych samych informacji co inne, podobne teksty. Jeśli witryna posiada wartościowe artykuły to szanse na pojawienie się wyżej w wyszukiwarce znacząco się powiększą.

MIT – GRAFIKA JEST NAJWAŻNIEJSZA

Nie, nie jest, ale to nie znaczy, że nie jest w ogóle ważna. Żeby zdjęcia miały wpływ na pozycjonowanie stron internetowych, muszą posiadać opisy alternatywne (zawierające słowa kluczowe!), które następnie Google indeksuje i przetwarza przez algorytm.

FAKT – TYLKO AGENCJE MOGĄ ZAJMOWAĆ SIĘ POZYCJONOWANIEM

I tak, i nie. Da się to zrobić samemu, owszem, ale jest to bardzo pracochłonne i czasami kosztowne. Lepiej jest to zlecić profesjonalistom, którzy mają dostęp do różnych programów i mogą rzeczowo doradzić, jak poprawić jakość Twojej strony, żeby była wyżej w Google.

 

Faktów, jak i mitów, jest zdecydowanie więcej, ale mamy nadzieję, że chociaż trochę rozwialiśmy Twoje wątpliwości. Pozycjonowanie stron to jedyna skuteczna metoda wypromowania swojej firmy w sieci, więc warto wynająć od tego profesjonalną agencję, która tego dokona.

Masz stronę internetową lub firmę, która działa lokalnie w Białymstoku? Jeśli tak to wypozycjonujemy Twoją stronę www w Google. Skontaktuj się teraz.

Written by Przemek