M40 prężnie działa na SEO rynku w Olsztynie. W chwili obecnej obsługujemy kilka podmiotów z Warmii. Olsztyn to miasto będące stolicą województwa warmińsko-mazurskiego. Jest także siedzibą władz powiatu olsztyńskiego, luterańskiej diecezji mazurskiej oraz kurii archidiecezji warmińskiej. Co więcej, Olsztyn to także wyjątkowo ważny ośrodek regionu warmińsko-mazurskiego pod względem gospodarczym. Olsztyn to między innymi jeden z głównych ośrodków przemysłu oponiarskiego, drzewnego, spożywczego, odzieżowego i meblarskiego – to właśnie tutaj swoje siedziby mają takie firmy jak fabryka opon Michelin, Grupa Polmlek, czy też Mazurskie Meble Trading Sp. z o.o..

Olsztyn miastem sztuki

Miasto Olsztyn to także niezwykle ważny ośrodek kulturowy – znajduje się tutaj między innymi Dom „Gazety Olsztyńskiej”, którego siedziba to budynek będący redakcją pisma w czasach dwudziestolecia międzywojennego. Wspomniana „Gazeta Olsztyńska” to jedyna polska gazeta na terenach Warmii, która ukazuje się od 1886. Co więcej, w Olsztynie znajduje się około 10 galerii sztuki, między innymi Biuro Wystaw Artystycznych powstałe w 1958, którego siedziba znajduje się obecnie w olsztyńskim planetarium. Inną często odwiedzaną i wartą zainteresowania galerią jest między innymi Galeria Spichlerz MOK. W Olsztynie funkcjonuje także między innymi wiele placówek szkół podstawowych, licealnych, szkół branżowych, muzycznych, a także przedszkola oraz 7 szkół wyższych, co czyni Olsztyn największym ośrodkiem edukacyjnym województwa warmińsko-mazurskiego. Oprócz tego, w mieście funkcjonują instytuty, które prowadzą działalność badawczo-naukową.

Rynek SEO w Olsztynie

pozycjonowanie Olsztyn

Pozycjonowanie stron internetowych to wszelkie działania zmierzające do tego, aby dana witryna osiągała wysokie pozycje w wynikach wyszukiwarek. A nikogo nie trzeba przekonywać, iż to właśnie początkowe lokaty w wynikach są jednym z warunków zaistnienia w sieci. Dlaczego? Otóż jak pokazuje zdecydowana większość przeprowadzonych badań statystyczny internauta przegląda zaledwie kilkanaście początkowych stron. W praktyce oznacza to, iż witryna znajdująca się na odległej pozycji może zostać niezauważona (i to bez względu na to, jak bardzo jest atrakcyjna pod względem treści, wizualizacji czy oferowanych towarów bądź usług). Zatem pozycjonowanie stron internetowych jest działaniem niezwykle ważnym. Jakie przynosi korzyści? Oto kilka z nich.

Większy ruch na stronie to zwiększona konwersja ze sprzedaży

Pozycjonowanie stron internetowych przynosi bardzo wymierny efekt w postaci zwiększonego ruchu na danej witrynie. Dzieje się tak dlatego, iż – jak już było wspomniane wcześniej – zdecydowana większość internautów odwiedza jedynie witryny z początkowych stron wyszukiwarek. Zatem sklep internetowy będący w pierwszej dziesiątce zdecydowanie przewyższy liczbą odwiedzić e-sklep znajdujący się na dużo dalszej pozycji. A korzyści z takiego ruchu są bardzo duże – każda wizyta na stronie potencjalnego klienta (chociażby jedynie wysyłającego zapytanie ofertowe) to szansa na zwiększenie sprzedaży i powiększenie zysków.

Zwiększenie rozpoznawalności marki

Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwarki internetowej nieodłącznie wiąże się ze zwiększeniem rozpoznawalności danej firmy bądź marki. Mechanizm takiego rezultatu jest bardzo prosty – internauta stykający się regularnie z daną witryną zaczyna rozpoznawać nazwę, branżę, logo czy dane kontaktowe. To wszystko wpływa na to, iż dana strona internetowa przestaje być anonimowa. I nawet jeżeli statystyczny internauta nie kliknie w link za pierwszym razem (z bardzo różnych powodów), to systematyczna wysoka pozycja witryny sprawi, iż zostanie ona zapamiętana. W konsekwencji może być wybrana i odwiedzona przy kolejnych poszukiwaniach tego samego statystycznego internauty.

Wzrost zaufania

Pozycjonowanie strony internetowej w sposób bezpośredni przekłada się na zaufanie do danej marki. Z jednej strony wiąże się to ze zwiększeniem rozpoznawalności – użytkownicy kojarzący daną firmą lub markę zaczynają darzyć ją dużo większym zaufaniem. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż większość internautów ufa wyszukiwarkom. W praktyce ma to niebagatelne znaczenie. Otóż panuje powszechne przekonanie, iż firmy osiągające wysokie wyniki w wyszukiwarkach są dużo bardziej godne zaufania niż te, które znajdują się na odległych pozycjach.

Budowanie przewagi nad konkurencją

Prowadzenie biznesu w sieci (bądź przeniesienie do niej przynajmniej jakiejś części) cieszy się coraz większą popularnością. I trudno się temu dziwić, gdy zainteresowanie Polaków zakupami i usługami w Internecie stale wzrasta. To sprawia, iż użytkownicy Internetu mają ogromny wybór spośród niezliczonej ilości firm oferujących swoje towary lub usługi, a konkurencja pomiędzy przedsiębiorstwami w określonej branży jest naprawdę ogromna. I tutaj doskonale widać, jak duże znaczenie ma pozycjonowanie stron internetowych. Przedsiębiorstwo będące wysoko w wyszukiwarkach zdobywa klientów, zwiększa ruch na stronie, podnosi rozpoznawalność, buduje zaufanie do marki, a w konsekwencji zwiększa swoją przewagę nad konkurencją. Dzięki temu firma może stać się liderem i stale rozwijać swój potencjał.

Rozwijanie biznesu

pozycjonowanie stron olsztyn

Pozycjonowanie strony internetowej pozwala na stały i niemal nieograniczony rozwój biznesu. Tutaj należy wspomnieć o tym, iż wyszukiwarki działają w systemie globalnym. Oznacza to, iż zawarte w nich informacje trafiają do bardzo szerokiego grona odbiorców – bez względu na miejsce ich przebywania. Zatem wśród odwiedzających witrynę internautów mogą być osoby z bliskiej okolicy, z drugiego końca kraju, a nawet spoza granic Polski. To wszystko sprawia, iż biznes może rozwijać się w nieograniczony sposób. Pozycjonowanie stron internetowych to podstawa zaistnienia w sieci. Bez określonych działań w tej dziedzinie jakikolwiek rozwój będzie bardzo utrudniony, a nawet niemożliwy. Pozycjonowanie witryn jest bardzo ważne i nie należy z niego rezygnować.

 

 

Olsztyn to nie jedyne miasto, w jakim pozycjonujemy. W obrębie naszych usług jest także pozycjonowanie stron Pułtusk. Wszystkich chętnych zapraszamy do odwiedzenia naszej strony!