Lublin to jedno z najpiękniejszych miast tzw. ściany wschodniej, a zarazem stolica województwa lubelskiego. Jest to też największe miasto położone na wschód od Wisły i dziewiąte pod względem liczby mieszkańców w Polsce (335 tys.). To ogromny rynek usług, także IT.

Pozycjonowanie stron internetowych w Lublinie

pozycjonowanie stron www 1

Przemysł lubelski to także wiele małych firm, które stanowią o jego sile. Niezwykle ważna jest dla nich odpowiednia widoczność w Internecie. Nic więc dziwnego, że fraza pozycjonowanie stron Lublin cieszy się dużym zainteresowaniem.

O sile nowoczesnych miast nie stanowią potężne zagraniczne koncerny, ale mikro i małe firmy, które w skali kraju generują zdecydowanie największy PKB. Warto więc zastanowić się nad intensywnym działaniem w Internecie, z prostego powodu – to po prostu się opłaca.

Działania SEO i sprytny marketing pozwalają nam nie tylko zwiększyć ruch na stronie, ale także konwersję sprzedaży. Ponadto budują brand firmowy. Pozycjonowanie stron to dla lubelskich firm szansa na lepsze jutro i maksymalizację zysków.

Tradycje motoryzacyjne

Pozycjonownaie Lublin 1

Lublin to coś więcej niż przemysł i biznes  – to historia. W okresie komuny w mieście działało prężnie wiele zakładów pracy, jednak po transformacji ustrojowej część z nich zaczęła mieć problemy finansowe. Najważniejszą gałęzią przemysłu była motoryzacja reprezentowana przez Fabrykę Samochodów Ciężkich, która wprowadziła na rynek takie marki jak Żuk czy FSC Lublin. Potem fabryka została przejęta przez koreański koncern Daewoo, który po kryzysie w Azji ogłosił upadłość.

Po niej w 2003 roku własność wpadła w ręce brytyjsko – rosyjskiego koncernu Intrall, który przejął produkcję Lublina i Honkera. Obecnie w Lublinie o sile przemysłu motoryzacyjnego stanowi Ursus, jako wiodący producent ciągników w Europie, posiadający również licencję na chińskie pick-upy ZX Grand Tiger.

Miasto studentów i nowoczesnych technologii

Lublin 34

Ciekawostkę może stanowić fakt, że Lublin uchodzi za Polską stolicę światłowodów. To właśnie w tym mieście, jeszcze w latach 70-tych ubiegłego wieku zaprojektowano i stworzono pierwszy polski kabel światłowodowy. W mieście od 1983 roku działa prężnie Lubelska Fabryka Światłowodów.

Lublin to także bardzo silny ośrodek akademicki. Jedną z bardziej renomowanych w Polsce uczelni jest Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Z publicznych uczelni warto wymienić też Uniwersytet Medyczny i Politechnikę Lubelską. Lublin jest więc kuźnią studentów, zaś o odpowiednie zagospodarowanie tych najwybitniejszych dba Lubelski Park Naukowo – Technologiczny.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej w temacie pozycjonowania stron internetowych w Lublinie zapraszamy do kontaktu. Żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi. Oferujemy również usługi na terenie miasta Łódź – Dowiedz się, co znaczy skuteczne pozycjonowanie w Łodzi!