Jednym z podstawowych warunków zaistnienia w sieci jest odpowiednie pozycjonowanie stron internetowych. To ono w głównej mierze odpowiada za wysoką pozycję w wyszukiwarce. Firma M40 jest obecna w Katowicach i dba o skuteczne pozycjonowanie swoich klientów, tak aby w sposób wymierny przekuć to na rozpoznawalność firmy, zaufanie do marki, zwiększenie ilości odwiedzin na stronie, podniesienie poziomu sprzedaży i wygenerowanie większych zysków.

Pozycjonowanie stron Katowice

biznes katowiceJak podkreśla zdecydowana większość ekspertów SEO – pozycjonowanie stron internetowych nie jest procesem łatwym i nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Przyczyny ewentualnych porażek mogą być bardzo różne – od braku systematyczności, poprzez zły dobór słów kluczowych, aż po popełnianie podstawowych błędów. Dlatego też tak wiele osób zadaje sobie pytanie: jak zwiększyć skuteczność pozycjonowania? Nie ma na to jednej uniwersalnej rady.

Istnieje kilka wytycznych, które mogą zwiększyć efektywność tych działań. Pozycjonowanie stron w Katowicach może różnić się od tego w innych miastach, ale zawiera wspólny mianownik. Oto na co należ zwracać uwagę, aby pozycjonowanie było skuteczne. Przy działaniach lokalnych warto stawiać na frazy zawierające lokalizację np. pozycjonowanie stron Katowice.

Dostosowanie witryny pod względem technicznym

pozycjonownaie katowiceKażda strona internetowa, którą zamierza się skutecznie wypozycjonować musi być zoptymalizowana pod względem technicznym. Tutaj należy zwrócić uwagę na następujące elementy:

  • tytuł (powinien być prosty, krótki i zawierający słowa kluczowe),
  • adres URL (musi być zgodny z tytułem i słowami kluczowymi),
  • hierarchizacja (stosowanie nagłówków zgodnie z zasadą, iż najważniejsze rzeczy powinny znaleźć się w pierwszym z nich),
  • linki wewnętrzne (powinny być przyjazne zarówno dla robotów Google, jak i użytkowników Internetu).

Dodatkowo warto zawrócić uwagę na opis strony, który powinien być ciekawy i przyciągający uwagę.

Analiza zawartości strony

Jednym z warunków skutecznego pozycjonowania jest umieszczanie na stronie internetowej wartościowych i ciekawych treści. Powinny być one unikalne, interesujące, przydatne i poradnikowe – tylko takie teksty przyciągną uwagę i wzbudzą zainteresowanie wśród Internautów. Kwestią niezwykle istotną z punktu widzenia pozycjonowania jest zawartość na stronie słów kluczowych – powinny być one stosowane w umiarze, a ich największe nasycenie musi się znaleźć w początkowych etapach tekstu.

Link building

pozycjonowanie stron internetowych katowiceJednym z podstawowych warunków skutecznego pozycjonowania jest link building, czyli pozyskiwanie linków (przede wszystkim zewnętrznych). Tutaj zasada jest bardzo prosta – im bardziej wartościowy link, tym jego siła jest wyższa. Niedopuszczalne jest pozyskiwanie linków w ramach Systemu Wymiany Linków (na przykład handlowanie, spamowanie lub kupowanie), które jest zakazane przez Google. Pozyskiwanie linków wartościowych to proces pracochłonny i długotrwały, ale jednocześnie najbardziej skuteczny.

 

Mobilność witryny

Współczesny Internauta korzysta nie tylko z laptopa bądź komputera stacjonarnego, ale także z urządzeń mobilnych – na przykład tabletu lub smartfonu. Według statystyk niemal połowa stron internetowych jest obecnie przeglądana na ekranach telefonów komórkowych. To wszystko wymusiło na Google wprowadzenie pewnej zmiany, która polega na tym, iż w wyszukiwarce są preferowane strony dostosowane do smartfonów. Dlatego też warto zainwestować w wersję mobilną witryny, gdyż w sposób znaczący podniesie to skuteczność pozycjonowania.

 

Obecność na portalach społecznościowych

Współczesny świat wirtualny opiera się na portalach społecznościowych – to fakt poparty chociażby ilością zarejestrowanych użytkowników Facebooka. Nie wolno tego lekceważyć w pozycjonowaniu strony internetowej. Wszelkie komentarze, polubienia czy udostępnienia umieszczane na fanpage’ach zwiększają zaufanie do strony i podnoszą ją w rankingu wyszukiwarki.

 

Skuteczne pozycjonowanie stron WWW Katowice

katowice 4Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej to marzenie każdego właściciela witryny. I chociaż nie jest to zadanie łatwe, to  jednak możliwe do osiągnięcia. Warunkiem odniesienia sukcesu jest nie tylko stosowanie  wyżej wymienionych zasad, co również doświadczenie i odpowiednie łączenie wszystkich czynników.

Źródło: https://www.whitepress.pl/baza-wiedzy/36/na-czym-polega-pozycjonowanie-stron-internetowych

 

 

Firma M40 jest obecna na rynku pozycjonerskim już od 10 lat. Działamy skutecznie, ponieważ z każdym projektem zdobywamy nową wiedzę i umiejętności. To nie przypadek, że na frazę „pozycjonowanie stron internetowych Katowice” jesteśmy tak wysoko w wynikach Google.  Jeśli interesuje Cię temat pozycjonowania stron w Katowicach skontaktuj się z nami!

 

Katowice –  miasto przemysłu i historii współczesnej

pozycjonowanie stron internetowych www 1

Katowice, nazywane od 1953 do 1956 roku Stalinogrodem (na cześć Józefa Stalina) to najprężniej rozwijające się miasto województwa śląskiego. Stolica regionu śląskiego to nie tylko kopalnie, czy huty, ale również szeroko pojęta kultura i sztuka.

Znajdujący się w mieście Spodek to najbardziej znana hala widowiskowa w Polsce. Na jego terenie odbywają zarówno koncerty, wernisaże, jak i imprezy sportowe oraz eventy. Położenie w ścisłym centrum Katowic sprawiło, że Spodek uznawany jest za niepisany symbol tego miasta.

Na nie mniejszą uwagę zasługuje budynek Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Nowoczesna architektura, świetne wyposażenie, a także duża liczba oferowanych koncertów przyciągają nie tylko mieszkańców Katowic, ale również pobliskich miejscowości.

Niedawno wybudowana Galeria Katowicka, a także znajdująca się w niedalekiej odległości ulica Mariacka uznawane są za centra rozrywkowe Katowic. Lokale gastronomiczne, kawiarnie i puby ulicy Mariackiej co weekend oblegane są przez studentów i młode osoby mieszkające w województwie śląskim.