Najskuteczniejsze pozycjonowanie – czyli jakie?

 

O tym, że pozycjonowanie jest ogromnie ważne podczas promowania swojej firmy, wie już prawie każdy nowoczesny i ambitny przedsiębiorca. Pozycjonowanie jest jednak złożonym procesem, zawierającym w sobie wiele czynności. Kiedy w takim razie możemy powiedzieć o skutecznym pozycjonowaniu? Kiedy wiemy, że działania SEO przyniosły pozytywny efekt?

Dlaczego właśnie pozycjonowanie?pozycjonowanie poznań

Pozycjonowanie jest jednym z najskuteczniejszych metod wypromowania siebie w sieci. Głównym zadaniem agencji SEO jest, poprzez szereg różnych działań, sprowadzenie danej witryny na wysokie wyniki wyszukiwania. Poprawienie tych wyników sprawia, że zwiększa się liczba odwiedzin strony, a wraz z liczbą odwiedzin – szansa osiągnięcia większych niż dotychczas zysków. Perspektywa popularności, dużej liczby klientów i dużych zysków kusi każdego przedsiębiorcę, dlatego nic w tym dziwnego, że rośnie też popularność agencji od pozycjonowania.

Właściciel swojej strony – czy to będącej wizytówką firmy, czy sklepem internetowym – chce dotrzeć do jak największej ilości użytkowników. Jeśli wciąż zostajesz w tyle konkurencji i nie wiesz, co zrobić, żeby ją prześcignąć, to jest to wyraźny znak na to, że trzeba się skontaktować z agencją SEO!

pozycjonowanieKiedy mówimy o dobrych wynikach wyszukiwania?

W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu danych usług, miejsca czy treści, pierwsze co robimy, to włączamy wyszukiwarkę internetową. Najczęściej jest to Google, ze względu na łatwość w obsłudze i dobrą renomę. Po wpisaniu pewnych haseł – będących słowami kluczowymi – w pasku wyszukiwarki, otrzymujemy listę stron, które zawierają w swojej treści owe hasła. Wtedy też rozpoczynamy poszukiwania w celu odnalezienia zadowalającej nas odpowiedzi.

Tym jest właśnie proces korzystania z wyszukiwarki. Jest to jednak jedna strona medalu. Druga to kolejność, w jakiej dane strony są wyświetlane na liście wyników. To rozstawienie (czy nawet wręcz ranking), nie jest taki przypadkowy. To, jakie witryny pojawiają się na pierwszym miejscu, a jakie na ostatnim, świadczy o tym, jak bardzo są one dostosowane do wymogów robota wyszukiwarki. Robot wyszukiwarki to nic innego jak narzędzie służące do analizy i oceny danej strony według ustawionych przez siebie kryteriów. Jeżeli więc Twoja strona jest – według robota – wartościowa, to ma duże szanse, że pojawi się na wysokich pozycjach, np. w Google.

Dlaczego wysoka pozycja jest aż tak ważna? Wróćmy do etapu, w którym to użytkownik rozpoczyna poszukiwania w celu odnalezienia zadowalającej go odpowiedzi. Wygląda to zazwyczaj tak, że wchodzi na kilka pierwszych witryn, ewentualnie dochodzi do końca pierwszej strony wyszukiwarki, po czym rezygnuje. Brzmi znajomo? Ile razy Ty tak postąpiłeś? Nie ma w tym nic złego ani dziwnego – liczne badania przeprowadzone przez agencje marketingowe udowodniły, że internauci przeszukują te strony internetowe, które znajdują się w zasięgu ich wzroku. Co to oznacza? Że więcej niż dziesięć pierwszych pozycji przeciętny internauta raczej nie przejrzy. Wniosek? Pierwsze dziesięć pozycji daje największą szansę na zwiększenie ruchu na stronie.

Najskuteczniejsze pozycjonowanie to…pozycjonowanie stron www

Czy zatem możemy powiedzieć o skutecznym pozycjonowaniu, jeżeli znajdujemy się w pierwszej dziesiątce? I tak, i nie. Pierwsza dziesiątka to duży sukces, ale  to tak naprawdę podstawa, jeśli chodzi o widoczność w internecie. Jest to świetny początek dla firm, które dopiero raczkują i nigdy jeszcze nie były tak wysoko. Dziesiąte miejsce to jednak mało popularna pozycja, na którą wchodzi stosunkowo mało użytkowników. Jeśli chcemy faktycznie zwiększyć ruch na stronie, a tym samym zwiększyć zyski, to musimy mierzyć wyżej. Dużo wyżej.

Trzy pierwsze pozycje w Google. Jeżeli strona internetowa znajduje się w pierwszej trójce, to wtedy możemy mówić o skutecznym pozycjonowaniu. Każdy pozycjoner właśnie o to walczy. To jest ich główny cel. Wynika to z badań, które głoszą, że strony www będące kolejno na pierwszym, drugim i trzecim miejscu zyskują najwięcej kliknięć. Oczywiście najwięcej otrzymasz będąc na pierwszym miejscu, ale drugie i trzecie również potrafią wygenerować duży ruch. Dlaczego właśnie trzy pierwsze pozycje są najlepsze? Internauci ufają Google, więc widząc strony tak wysoko wychodzą z założenia, że są one godne uwagi. I tak najczęściej jest.

Skuteczne pozycjonowanie jest wtedy, kiedy pozycjonowana strona znajduje się w pierwszej trójce Google. Aby tak się stało, musi być ona bogata we frazy kluczowe o dużej liczbie wyszukiwań. Oczywiście frazy powinny być zgodne z działalnością Twojej firmy. Muszą też być odpowiednie z potrzebami Twojej grupy docelowej. No i treść – niech znajdują się w niej np. odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez Twoich klientów. Chcesz wiedzieć więcej o pozycjonowaniu? Służymy pomocą – skontaktuj się z M40.pl, a my dokładnie wszystko wytłumaczymy. Gwarantujemy profesjonalizm i skuteczność w działaniu.