chorzów kopalnia 01Chorzów to miasto powiatowe położone w województwie śląskim w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Jako firma zajmująca się pozycjonowaniem i tworzeniem stron jesteśmy dostępni także w tym śląskim mieście. Nasza domena to myśl globalnie a działaj lokalnie, dlatego pozycjonowanie stron w tym regionie jest naszą działalnością od wielu lat.

Trzy podstawowe mity na temat pozycjonowania stron internetowych

Nie ulega wątpliwości, iż pozycjonowanie stron internetowych to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod zaistnienia w sieci. Wie o tym każdy – od właściciela niewielkiego e-sklepu, poprzez blogera, aż po prezesa międzynarodowego przedsiębiorstwa. Profesjonalne i zgodne z obowiązującymi zasadami pozycjonowanie witryny to klucz do sukcesu. Wystarczy spojrzeć na podstawowe badania i statystyki, z których jasno wynika, iż zdecydowana większość internautów przegląda jedną lub maksymalnie dwie strony wyszukiwarki. Zatem strony internetowe będące w czołówce wyszukiwarek już na początku zyskują przewagę nad pozostałymi. Jednak – wraz ze stałym rozwojem pozycjonowania – zaczęły powstawać na jego temat pewne mity, które mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Wśród najbardziej rozpowszechnionych można wymienić co najmniej kilka.

Pozycjonowanie strony internetowej to proces złożony

Każda osoba myśląca i twierdząca, iż pozycjonowanie stron internetowych wymaga kilku bądź kilkunastu dni jest w bardzo dużym błędzie. Wprawdzie wiek XXI nieodłącznie wiąże się z pojęciami „natychmiast”, „szybko” i „ekspresowo”, to nie dotyczą one tak skomplikowanego procesu, jakim jest pozycjonowanie. Uzyskanie wysokiej pozycji w wyszukiwarkach jest procesem niezwykle złożonym, który wymaga zastosowania kilku, połączonych ze sobą działań. A takie czynności nie mogą być wykonane z dnia na dzień. Niestety wciąż sporo osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo czasochłonne jest pozycjonowanie stron internetowych i oczekuje natychmiastowych efektów. A jest to po prostu niemożliwe. Efekty wykonywanej pracy zazwyczaj pojawiają się stopniowo, a jej ostateczne rezultaty to kwestia kilku miesięcy, a w niektórych przypadkach – nawet kilku lat. Tak naprawdę agencja seo zajmująca się takimi działaniami może jedynie oszacować czas potrzebny do wykonania zadania, a wszelkie szczegółowe dane to niestety wróżenie z fusów.

Pozycjonowanie stron internetowych to działanie specjalistyczne

Przekonanie o tym, iż pozycjonowanie witryny jest działaniem jednorazowym to jeden z najpowszechniejszych mitów dotyczących tego zagadnienia. Nic bardziej mylnego. Osiągnięcie wysokiej pozycji w w wyszukiwarkach nie jest dane raz na zawsze i może być utracone w bardzo krótkim czasie. Dlaczego? Istnieją dwa powody takiego stanu rzeczy. Po pierwsze algorytmy wyszukiwarki ulegają ciągłym przeobrażeniom, a po drugie konkurencja także wykonuje wszelkie działania związane z pozycjonowaniem. Dlatego też pozycja danej witryny nie jest stała i ulega określonym wahaniom. A jedynym sposobem na utrzymanie wysokiego miejsca jest wykonywanie systematycznych czynności z zakresu pozycjonowania.

 

Gwarancja wysokiego miejsca w wynikach wyszukiwarek

miasto chorzów pozycjonowanieWiele firm zajmujących się pozycjonowaniem stron internetowych obiecuje swoim klientom gwarancję wysokiego miejsca w wynikach wyszukiwarek. A tymczasem nie ma takiej gwarancji. Żaden pracownik agencji seo nie posiada pełnej wiedzy na temat funkcjonowania algorytmów wyszukiwarki. W związku z tym nikt tak naprawdę nie jest w stanie przewidzieć kiedy i na jakim miejscu znajdzie się dana witryna. Oczywiście istnieją pewne ogólne zasady skutecznego pozycjonowania, ale zawsze trzeba pamiętać o tym, iż każda strona internetowa jest inna. W praktyce oznacza to, iż działania, które się sprawdziły w przypadku apteki mogą nie przynieść podobnych rezultatów podczas pozycjonowania sklepu obuwniczego. Prawdą jest to, iż nie da się zagwarantować określonej pozycji. Nasza firma działa inaczej – skupiamy się na efekcie przez w pełni skonsolidowane działania. Dzięki doświadczeniu GrupaM40 jest dziś doskonałą propozycją dla osób poszukujących specjalistycznej obsługi dostosowanej do indywidualnych potrzeb.

Chorzów – wieś bożogrobców

Niekiedy Chorzów nazywany bywa wsią bożogrobców. Okazuje się bowiem, że dzieje miasta są związane ściśle z Zakonem Rycerzy Grobu Bożego w Jerozolimie. To właśnie ich własnością była niewielka osada, która z czasem przerodziła się w miasto. Pierwsza wzmianka o niej pochodzi z roku 1257 i dokumentu wydanego przez księcia opolskiego Władysława. Dzisiaj miasto składa się z kilku dzielnic. Najstarsza z nich to Chorzów Stary.

Zalążek miasta

Pierwszy kościół murowany w Chorzowie został wybudowany na przełomie XV i XVI wieku. Od XVI wieku na terenie wsi wydobywano rudy srebra, ołowiu i żelaza. W 1780 miejscowy proboszcz odkrył również złoża węgla kamiennego. Wybudowano wówczas kopalnię i małą hutę cynku. Zalążkiem miasta były osady leżące wokół Huty Królewskiej, która działała od roku 1802. Osada przemysłowa zaczęła prężnie rozwijać się w drugiej połowie XIX wieku.

Gospodarka w Chorzowie

usługi pozycjonowanie w chorzowie

Dzisiaj Chorzów to ośrodek przemysłu hutniczego, chemicznego, metalowego czy energetycznego. W obrębie miasta znajduje się Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka. Od roku 1984 działa też Teatr Rozrywki specjalizujący się w rewiach.

Pozycjonowanie stron internetowych to taka dziedzina szeroko rozumianej reklamy, która doczekała się kilku bardzo powszechnych mitów. I chociaż wiedza na temat tych czynności jest coraz większa, to błędne przekonania wciąż funkcjonują w powszechnej świadomości. A wiara w te mity może być bardzo szkodliwa.

 

 

Chorzów to nie jedyne śląskie miasto, dla którego oferujemy nasze usługi.  Interesuje Cię również pozycjonowanie stron w Częstochowie? Odwiedź naszą stronę i dowiedz się więcej!